fiv-icon

021-88051904
۰۹۳۸۶۰۳۸۸۱۴

جلوگیری از آسیب پایه مبل به فرش

بهترین روش برای جلوگیری از آسیب پایه مبل به فرش

حتما شما هم در پی راهی مناسب برای جلوگیری از آسیب پایه مبل به فرش هستید. این مقاله شما را راهنمایی می کند.

بهترین روش برای جلوگیری از آسیب زدن پایه مبل به فرش

حتما برای شما هم پیش آمده که وقتی مبلمان را برای تمیز کردن سطوح زیر آن و یا تغییر دکوراسیون جابجا می کنید، متوجه آثار پایه مبل روی فرش می شوید. این اثر به خصوص وقتی فرش دارای پرزها و الیاف بلندتری باشد، بسیار مشهود و آزاردهنده است. تاثیر منفی آن در بلندمدت حتی ممکن است باعث سوراخ شدن فرش گردد. در واقع یکی از مسائل نگران کننده در مورد استفاده از مبل، آسیب پایه مبل به فرش، پارکت یا کفپوش چوبی است. در ادامه مقاله پیشنهادات کاربردی برای جلوگیری از این مشکل ارائه خواهیم کرد.

 

آسیب پایه مبل به فرش
آسیب پایه مبل به فرش

جلوگیری از آسیب به فرش و کفپوش با استفاده از محافظ و قالب پایه مبل

مبلمان در دکوراسیون منزل و محل کار جایگاه ویژه ای داشته و به یکی از اجزای اصلی دکوراسیون منازل ایرانی تبدیل شده است. اما این وسیله جذاب و راحت، مشکلاتی نیز پدید می آورد. اولین مساله معمولا نحوه تمیز کردن و شستشوی آن است. دومین مسئله به ویژه برای خانواده ایرانی آثار فرورفتگی پایه مبل و میز بر روی فرش است. از آن جایی که مبل سنگین است از طریق پایه های خود، تمام فشار را به فرش وارد می کند. وقتی سنگینی افرادی که روی آن می نشینند را نیز در نظر بگیریم، این فشار مضاعف خواهد شد.

بنابراین بعد از مدتی اثر فرورفتگی پایه مبل روی فرش مشاهده شده و منظره بدی ایجاد می کند. هر چقدر این پایه ها تیزتر باشند، تاثیر منفی آنها بیشتر خواهد شد. این مشکل برای سایر کفپوش ها و حتی پارکت چوبی نیز مطرح است. از این رو اکثر افراد ترجیح می دهند مبل هایی با پایه های عریض خریداری نمایند. مسئله این جاست که بیشتر انواع مبل دارای پایه های ظریف هستند. برخی نیز سعی دارند با جابجا کردن متناوب مبلمان، از ایجاد فرورفتگی عمیق روی فرش جلوگیری کنند. این روش ها می تواند موثر باشد اما آیا راه بهتری برای کاهش یا جلوگیری از آسیب پایه مبل به فرش وجود دارد؟ برای یافتن پاسخ این سوال همچنان با ما همراه باشید.

 

جلوگیری از آسیب به فرش و کفپوش با استفاده از محافظ و قالب پایه مبل

برای هر نیاز و خواسته ای راه حلی وجود دارد. خوشبختانه برای جلوگیری از آسیب پایه مبل به فرش و کفپوش نیز محصولات کاربردی تولید شده اند. انواع محافظ و قالب مخصوص با جنس های پلاستیکی مقاوم ساخته شده که می توانید نوع مناسبی را برای پایه مبل یا میز خود خریداری نمایید.

 

جلوگیری از آسیب پایه مبل به فرش با استفاده از قالب لغزنده
جلوگیری از آسیب پایه مبل به فرش با استفاده از قالب لغزنده

برخی از این قالب ها در سطح بیرونی لغزنده بوده و جابجایی مبل را آسان تر می کنند.

 

جلوگیری از آسیب پایه مبل به فرش و کفپوش با استفاده از محافظ پلاستیکی نرم
جلوگیری از آسیب پایه مبل به فرش و کفپوش با استفاده از محافظ پلاستیکی نرم

برای ثابت نگه داشتن این محافظ ها نیز روش های مختلفی وجود دارد. برخی دیواره های باریکی دارند که کاملا متناسب با اندازه پایه است و با حرکت دادن مبل، خارج نمی شود. برخی دارای یک میخ کوچک هستند که به پایه مبل فرو رفته و محکم می شود. در برخی مدل ها برچسب های کوچکی تعبیه شده است. هنگام استفاده باید پوشش برچسب را جدا کرده و آن را به پایه مبل بچسبانید.

یک ویژگی مثبت دیگر این قالب ها علاوه بر جلوگیری از آسیب پایه مبل به فرش، حفاظت از پایه مبل در برابر عوامل محیطی مانند ضربات جاروبرقی، وسایل بازی کودکان یا ضربات احتمالی حین جابجایی مبل است. بنابراین استفاده از آن هم برای سلامت فرش و هم مبل ضروری است.

 

محافظ مخصوص فرش در برابر پایه مبل
محافظ مخصوص فرش در برابر پایه مبل

همچنین پدهای مختلفی وجود دارند که می توانید برای پیشگیری از اثر فرورفتگی و آسیب پایه مبل به فرش، زیر پایه های مبل قرار دهید. این پدها جنسی شبیه نمد داشته، نرم و در عین حال در برابر فشار مقاوم هستند. قیمت آنها نیز بسیار مناسب است.

 

پد مخصوص پایه مبل
پد مخصوص پایه مبل

نکات مهم در خرید محافظ پایه مبل

حال که به این نتیجه رسیده اید باید از محافظ پایه مبل یا پد مخصوص برای جلوگیری از آسیب پایه مبل به فرش استفاده کنید، باید به نکاتی در این مورد دقت نمایید. اول اینکه محافظی انتخاب نکنید که گرد و غبار و ذرات ریز زباله را درون خود نگه داشته و نشان دهد. در این صورت برای تمیز کردن آنها دچار زحمت و مشکل خواهید شد.

نکته بعد این است که اندازه محافظ دقیقا متناسب با اندازه پایه مبل یا میز بوده و بیش از حد تنگ یا گشاد نباشد. در صورت تنگ بودن، محافظ خیلی زود پاره یا خراب می شود و اگر گشاد باشد محل انباشت آشغال و زباله خواهد شد.

 

چطور اثر فرورفتگی روی فرش را از بین ببریم؟

ممکن است هنوز برای خرید محافظ پایه مبل اقدام نکرده باشید. اگر هنگام جابجایی مبل متوجه اثر فرورفتگی روی فرش شدید، برای از بین بردن یا کاهش آن می توانید از قالب یخ، آب، سشوار یا اتو استفاده کنید. ابتدا با حرکات دورانی دست، سعی کنید فرش و پرزهای آن را به حالت اول برگردانید. بعد یک یا چند قالب یخ روی رد فرورفتگی بگذارید و اجازه دهید آب شود. سپس آب اضافه را با حوله نرم جذب کنید. در مرحله بعد با اتو رطوبت باقی مانده را خشک نمایید. همچنین می توانید برای خشک کردن از اتو بخار استفاده کنید. اتو نباید به طور مستقیم با فرش در تماس باشد، بلکه دو تا سه سانتی متر با آن فاصله داشته و سپس بخار بزنید. در این حین با کمک حرکات دست به الیاف و پرزهای فرش کمک کنید به حالت اول برگردند.

 

برای جابجایی مبل آن را به طور کامل از زمین بلند کنید
برای جابجایی مبل آن را به طور کامل از زمین بلند کنید

 

نکته آخر: هل دادن و کشیدن مبل روی فرش ممنوع

نکته آخر در مورد افزایش سلامت و ایمنی فرش در مقابل مبل، مربوط به نحوه جابجایی مبلمان است. خانم های خانه دار عادت دارند برای تمیزکاری یا تغییر دکوراسیون مبل ها را به طور مداوم جابجا کنند. اجزا مبلمان معمولا سنگین هستند و یک نفر به تنهایی نمی تواند آنها را بلند کند. اما به خاطر داشته باشید نباید برای جابجایی، آنها را روی فرش یا کفپوش کشیده یا هل بدهید. این کار نه تنها به فرش و کفپوش شما بلکه به پایه مبل نیز صدمه می زند. حتما با کمک یک یا دو نفر دیگر آنها را به آرامی بلند کرده و سپس در مکان مورد نظر قرار دهید.

 

 

 

 

Avani Comfortable Furniture (2019)
جهت استعلام قیمت و خرید محصول تماس بگیرید.
New comfortable furniture Viva model (2018)
جهت استعلام قیمت و خرید محصول تماس بگیرید.
مبلمان راحتی سرنتی
جهت استعلام قیمت و خرید محصول تماس بگیرید.
Kavan comfortable furniture (2020)
جهت استعلام قیمت و خرید محصول تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *